Featured

Projekt "Europejskie Ścieżki Kariery dla uczniów i kadry Technikum w Siewierzu"

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Siewierzu, w okresie 31.12.2025 – 31.12.2026 realizuje przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS) 2021-2027. Przedsięwzięcie jest realizowane na zasadach programu Erasmus+, ale dofinansowane z projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego (VET-2)”, którego beneficjentem jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Przedsięwzięcie otrzymało numer 2025-1-PL01-KA122-VET-000327617. Partnerem zagranicznym jest organizacja Universal Mobility SL z Hiszpanii.  Budżet wynosi 315 324, 07 zł. 

Już po raz kolejny realizować będziemy mobilności zagraniczne. W zagranicznych stażach udział weźmie 20 uczniów Technikum z kierunku technik logistyk, w  obserwacji pracy – 2 przedstawicieli kadry szkolnej. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest poprawa kompetencji uczniów oraz przedstawicieli kadry poprzez udział w przedsięwzięciu, a także zwiększenie umiędzynarodowienia Szkoły. 

Staże zagraniczne w Hiszpanii planowane są na okres 14.09 - 09.10.2026 (+2 dni na podróż), obserwacja pracy – 19.10 - 23.10.2026 (+ 2 dni na podróż). Na staże zagraniczne z uczniami wyjedzie 2 opiekunów (nauczycieli z naszej szkoły). Zakres obowiązków w przedsięwzięciu zostanie rozdzielony pomiędzy Szkołę oraz partnera z Hiszpanii. Partner hiszpański zajmie się wyszukaniem miejsc staży i obserwacji pracy, a także zapewni wsparcie kulturowe i mentoring dla uczestników. Natomiast Szkoła będzie odpowiadać m.in. za przygotowanie uczestników do mobilności, zakup biletów, ubezpieczenie, monitoring oraz proces walidacji efektów.

Przed wyjazdem do Hiszpanii uczniowie uczestniczyć będą w zajęciach przygotowawczych (językowych, kulturowych, integracyjno-motywacyjnych). Uczestnicy podpiszą umowy ze szkołą i porozumienia o programach zajęć/obserwacji. Po zakończeniu mobilności uczestnicy zostaną ocenieni za pomocą Kart Oceny Efektów Kształcenia i otrzymają dokumenty potwierdzające ich kompetencje, to jest certyfikaty od firm oraz dokumenty Europass Mobilność.

Zauważyliśmy już wymierne rezultaty wynikające z naszych pierwszych działań międzynarodowych. Kolejne doświadczenia, pozwolą naszym uczniom i kadrze, a także szkole, na dalszy rozwój. Chcemy przygotować naszych uczniów do wymagań nowoczesnej gospodarki i społeczeństwa informacyjnego. Do tego potrzeba odpowiednich kompetencji zawodowych i miękkich, które uczniowie mają okazję nabyć i rozwinąć podczas zagranicznych staży. Nie mniej istotne jest dla nad to, by mieć odpowiednio wykwalifikowaną kadrę, to jest taką, która zna i stosuje aktualne europejskie trendy w kształceniu zawodowym tworząc otwartą na świat placówkę. 

Udział w przedsięwzięciu jest bezpłatny. Koszty utrzymania, podróż, ubezpieczenie, kieszonkowe, wycieczki kulturowe, przejazdy lokalne pokryte zostaną z budżetu projektu. Projekt jest finansowany ze środków EFS+ w podziale: 82,52% środki europejskie, 17,48% środki krajowe.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

 

 

 

Powiązane


 

Partnerzy szkoły

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych  
im. Jana Pawła II w Siewierzu
ul. Tadeusza Kościuszki 15
42-470 Siewierz
 
tel. kom.: +48  721 144 111
tel. stac.: (32) 67 416 12
e-mail: sekretariat@zsoits.edu.pl
 
Skrytka ePUAP: /LOiT_ZSOiTSiewierz/SkrytkaESP


eDoręczenia: AE:PL-14881-30569-AFGDU-19

Lokalizacja

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona internetowa www.zsoits.edu.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.