Nasze marzenia

19 lutego nasi uczniowie wraz z dyrekcją wzięli udział w Koncercie charytatywnym „Nasze marzenia” organizowanym na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Bank Życzliwych Serc.

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Siewierzu wystąpili, jak co roku,  w roli wolontariuszy. Ich zadaniem była pomoc w  sprawnej organizacji festiwalu poprzez prezentowanie przedmiotów przekazanych na aukcje, witanie gości
i przekazywanie darczyńcom wylicytowanych przedmiotów.

Koncert otworzyła Prezes Stowarzyszenia – pani Elżbieta Brzozowska, która powitała przybyłych gości oraz uhonorowała darczyńców okolicznościowymi statuetkami. Następnie podopieczni Stowarzyszenia, wraz z wokalistami zespołu Encanto dali występ artystyczny, podczas którego nie zabrakło chwil wzruszenia i chwil radości. Po występach dzieci nadszedł czas licytacji – wszystkie zgromadzone środki zostaną wydatkowane na kolejne potrzeby podpiecznych Banku Życzliwych Serc: są to m.in. zajęcia terapeutyczne oraz wyjazdy integracyjne. Koncert zakończył występ gościa wieczoru - wokalistki Zuzanny Pyci.

Zaangażowanie w działalność filantropijną przynosi korzyści nie tylko obdarowanym. Poprzez takie działania nasza młodzież uczy się  nie tylko okazywania empatii, bezinteresowności  i tolerancji, ale też dostrzega, że pomoc słabszym i potrzebującym to moralny obowiązek całego społeczeństwa. Pomaganie innym przynosi wiele radości, bo dobro, które dajemy, wraca do nas bardzo szybko – jesteśmy bardziej otwarci, uśmiechnięci i życzliwi.