Technikum

Drogi Ósmoklasisto, zastawiasz się nad swoją przyszłością? Pamiętaj, że mamy do zaoferowania dla Ciebie interesujący i przyszłościowy kierunek, bo logistyka jest branżą, która prężnie się rozwija.

Nauka w technikum logistycznym łączy w sobie elementy zarządzania, logistyki, ekonomii i informatyki. Absolwenci tego kierunku są przygotowani do organizowania i koordynowania procesów logistycznych w różnych sektorach gospodarki, takich jak handel, przemysł, transport, magazynowanie oraz dystrybucja.

Program nauczania obejmuje szeroki wachlarz przedmiotów teoretycznych i praktycznych, obejmujących takie zagadnienia, jak:

- Podstawy logistyki: wprowadzenie do pojęć, zasad i procesów logistycznych.

- Zarządzanie zapasami i magazynowaniem: techniki i systemy zarządzania zapasami, organizacja przestrzeni magazynowej.

- Transport i spedycja: planowanie i realizacja transportu towarów, dokumentacja transportowa, zasady spedycji.

- Zarządzanie łańcuchem dostaw: koordynacja działań w całym łańcuchu dostaw, optymalizacja procesów.

- Ekonomia i organizacja przedsiębiorstw: podstawy ekonomii, struktury organizacyjne firm, zarządzanie zasobami.

- Informatyka i systemy informacyjne: obsługa programów komputerowych wykorzystywanych w logistyce, systemy zarządzania informacją.

- Prawo i przepisy dotyczące logistyki: regulacje prawne związane z transportem, spedycją i magazynowaniem.

- Języki obce: szczególny nacisk na język angielski oraz język włoski lub niemiecki.

Absolwenci kierunku technik logistyk mają szerokie możliwości zatrudnienia w różnych branżach, takich jak:

- Firmy logistyczne i spedycyjne.

- Centra dystrybucyjne i magazyny.

- Firmy produkcyjne i handlowe.

- Przedsiębiorstwa transportowe.

- Instytucje publiczne i prywatne zajmujące się zarządzaniem łańcuchami dostaw.

- Służby mundurowe

Technik logistyk może pełnić różnorodne funkcje zawodowe, m.in.:

- Specjalista ds. logistyki.

- Koordynator transportu.

- Menedżer magazynu.

- Specjalista ds. zarządzania zapasami.

- Planista produkcji.

- Analityk łańcucha dostaw.

Jeżeli po technikum chcesz podjąć pracę zawodową, przygotujemy Cię do niej.

- W naszej szkole uczestniczymy w międzynarodowych projektach, które doskonalą umiejętności zawodowe oraz językowe. Nasi uczniowie odbywają miesięczne staże zawodowe między innymi w Grecji. Wyobraź sobie miesiąc nauki w słonecznym ciepłym kraju 😊

- Mamy również do zaoferowania projekty, dzięki którym masz szansę za darmo zrealizować kurs prawa jazdy kat. B czy kurs obsługi wózków widłowych.

- W latach 2024-2029 stu uczniów naszego technikum będzie mogło odbyć praktyki zawodowe, za które otrzyma wynagrodzenie w wysokości 3000 złotych.  Uczysz się i zarabiasz 😊Może to będziesz Ty?

Jeżeli chcesz po technikum rozpocząć naukę na uczelni wyższej, również pomożemy Ci w tym.

Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskich Olimpiadach Logistycznych i innych branżowych konkursach. Ponadto, nasi najlepsi uczniowie otrzymują Złote Indeksy, dzięki którym mają zagwarantowane bezpłatne studia na jednej z partnerskich uczelni.

Myślisz o logistyce w służbach mundurowych? Również w tej dziedzinie będziesz mieć nasze wsparcie. Z nami wzmocnisz swoją wytrzymałość i rozwiniesz się sportowo.

Nasi uczniowie nie tylko realizują bezpłatnie zajęcia z samoobrony, boksu i sztuk walki (MMA,  brazylijskie jiu-jitsu), ale też odnoszą znaczące sukcesy w zawodach sportowych.

To, co jest równie ważne to to, że naszą mocną stroną są nasi pracownicy, którzy z pasją podchodzą do swojej pracy i posiadają wieloletnie doświadczenie dydaktyczne w zakresie kształcenia w zawodzie technik logistyk. Pracują w zespołach zrzeszających egzaminatorów z całego kraju, doskonalą się zawodowo, są przyjaźni i wspierają uczniów przez cały okres kształcenia.

Pamiętaj, że logistyka jest wszechstronnym kierunkiem, który przyniesie ci wiele korzyści:

- Dynamiczny rozwój: branża logistyczna jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki.

- Wszechstronność: zdobycie szerokiej wiedzy i umiejętności otwiera wiele dróg zawodowych.

- Stabilność zatrudnienia: rosnące zapotrzebowanie na specjalistów ds. logistyki zapewnia dobre perspektywy zatrudnienia.

- Możliwości awansu: doświadczenie w logistyce i zarządzaniu umożliwia szybki awans zawodowy.

I pamiętaj: logistyka to zawód zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet 😉 Potwierdzą to nasze absolwentki 😊

Logistyka

Dlaczego nasza szkoła stawia na logistykę?