Relacja z praktyk

Praktyki są wpisane w siatkę godzin 5-letniego cyklu kształcenia w zawodzie Technik Logistyk

i odbywają się w klasie III oraz IV.

Praktyka zawodowa związana jest z kwalifikacjami: „Obsługa magazynów” w klasie III oraz „Organizacja transportu” w klasie IV.

Preferujemy okoliczne zakłady pracy i chcemy pokazać uczniom, że właśnie w tym środowisku zawód, w którym się kształcą znajduje zastosowanie i jest potrzebny.

Współpracujemy z różnymi zakładami na terenie Gminy Siewierz oraz w gminach przyległych.

W tym roku szkolnym kilku uczniów odbywało praktykę w Air Products Poland i było to dla nich bardzo przydatne i pożyteczne doświadczenie.

Oto ich relacje:

„Podczas 4 tygodniowych praktyk w Air Products miałem możliwość nabrać praktyki w zakresie logistyki. Miałem możliwość zobaczenia jak funkcjonuje magazyn jak wypełnia się listy przewozowe. W dziale przyjmowania zamówień miałem przyjemność wprowadzania zamówień do systemu. W dziale planowania miałem przyjemność organizacji pracy kierowcy oraz przypisywania samochodów .Podczas praktyk dowiedziałem się jak produkuje się gazy oraz suchy lód, do czego są one wykorzystywane oraz jak są oznakowane. Miałem okazję  zobaczyć jak pełnione są butle oraz jak powstaje acetylen. W korporacji panuje bardzo przyjazna atmosfera a praca jest na bardzo wysokim poziomie więc bez wątpienia będę ją dobrze wspominał i na pewno polecał.”

Sornik Wiktor

„Praktyki które trwały 4 tygodnie bardzo poszerzyły moją wiedzę w zakresie logistyki transportu miałem możliwość zobaczyć jak wygląda przyjęcie oraz wydanie zamówień mogłem również kontaktować się z klientami w celu kompletacji ich zamówienia i wprowadzenia ewentualnych poprawek przez co moja wiedza praktyczna również się poszerzyła. Mieliśmy możliwość zobaczenia wielu działów w firmie na przykład dział marketingu którzy zajmują się pozyskiwaniem nowych potencjalnych klientów, mieliśmy również zajęcia w miejscu gdzie produkty firmy w tym przypadku gazy były produkowane, dowiedzieliśmy się jakie maszyny są potrzebne do produkcji gazów i jak to wszystko działa wszystko było kompleksowo pokazane.

Praktyka w firmie Air Products będę bardzo dobrze wspominał wiele się dowiedziałem z zakresu logistyki ale również z funkcjonowania tak dużej firmy.”

Kacper Figiel

„Praktyki spędziłem w firmie Air Products, trwały one 4 tygodnie,  podczas których nauczyłem się wielu przydatnych oraz ciekawych rzeczy. Miałem możliwość zobaczenia jak wygląda firma, która specjalizuje się w kierunku logistycznym. Mieliśmy możliwość zobaczenia produkcję gazów oraz jak wygląda magazyn . Przebywaliśmy w dziale sprzedaży, w którym pozyskiwano nowych klientów oraz w dziale logistyki, którego zadaniem jest planowanie tras kierowców rozwożących butle i ciecze. W dziale logistyki w zespole przyjmowania zamówień, obsługiwaliśmy klientów oraz wpisywaliśmy zamówienia do systemu.  Mieliśmy okazję wypełniać listy przewozowe. Pokazywano nam jak wyglądają butle oraz ile rodzajów gazów znajduje się w firmie.

Jako praktykant uważam, że jest to firma na bardzo wysokim poziomie gdzie pracownicy są zaangażowani do pracy oraz panuje tam bardzo przyjemna atmosfera.”

Maksymilian Balcarek