Próbny egzamin maturalny w roku szkolnym 2022/2023

Próbny egzamin maturalny - informacje centralnej komisji Egzaminacyjnej

Próbny egzamin maturalny w roku szkolnym 2022/2023

Próbne egzaminy maturalne odbędą się w terminach:

1. 28 września br.(środa), godz. 9:00 – język polski,
  2. 29 września br.(czwartek), godz. 9:00 – matematyka,
  3. 30 września br.(piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Arkusze dostępne będą w wersji standardowej, jak i w wersji dostosowanej do potrzeb uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

KE udostępni materiały do przeprowadzenia testu diagnostycznego w zakresie poziomu przygotowania uczniów klasy IV liceum ogólnokształcącego do części pisemnej egzaminu maturalnego w Formule 2023 z:

1. języka polskiego na poziomie podstawowym,
  2. matematyki na poziomie podstawowym,
  3. języków obcych nowożytnych na poziomie podstawowym.

Materiały do przeprowadzenia testu diagnostycznego zostaną również zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w dniu, w którym będzie przeprowadzany test z danego przedmiotu, o godz. 9:00, tak aby umożliwić wzięcie udziału w badaniu diagnostycznym uczniom, którzy z różnych względów nie będą mogli uczestniczyć w diagnozie w szkole.

Zasady oceniania rozwiązań zadań będą zamieszczane na ww. stronach internetowych oraz przekazywane dyrektorom szkół za pośrednictwem systemu SIOEO

Test diagnostyczny w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu maturalnego będzie przeprowadzany wyłącznie w celu:

• informacyjnym, tj. umożliwienia uczniom pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie,
  • diagnostycznym, tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia.

Uczniowie i rodzice zostaną poinformowani o wynikach próbnych egzaminów, jednak wyniki nie będą wyrażone oceną (cyfrą/liczbą).