Aktualności

Warszawskie Przygody: Edycja Specjalna

W ramach edukacyjnej eskapady, grupa naszych uczniów zdecydowała się odwiedzić serce Polski – Warszawę. Miasto, które nigdy nie śpi, a historii ma więcej niż podręcznik do WOS-u.

W dniach 20-21 maja nasi uczniowie wzięli udział w niezapomnianej wycieczce, podczas której mieli okazję poznać zarówno nowoczesne, jak i historyczne atrakcje stolicy.

Pierwszy dzień rozpoczął się od wizyty na Stadionie Narodowym, gdzie uczniowie zwiedzili imponujące trybuny, zaplecze techniczne oraz boisko. Była to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o organizacji dużych wydarzeń sportowych i kulturalnych, które odbywają się na tym obiekcie. Nie obyło się bez prób pokonania schodów na trybunach w rekordowym tempie – niektórzy twierdzili, że to bardziej męczące niż lekcja WF-u.

Następnie grupa udała się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie interaktywne wystawy i eksperymenty pozwoliły na praktyczne zrozumienie wielu zjawisk naukowych. Uczniowie mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i odkrywać tajemnice fizyki, biologii i chemii. Teraz już wiedzą, że grawitacja jest tylko sugestią, a elektrostatyka sprawia, że włosy stają dęba lepiej niż po najlepszym żelu do włosów.

Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od zwiedzania Zamku Królewskiego, który zachwycił wszystkich swoim majestatem i bogatą historią. Młodzież wysłuchała opowieści o najważniejszych wydarzeniach z dziejów Polski, które miały miejsce w zamku, oraz o jego odbudowie po zniszczeniach wojennych. Spacerując po malowniczej Starówce mogli podziwiać zabytkowe kamienice, kolorowe fasady i urokliwe uliczki.

Ostatnim punktem programu był symbol stolicy Pałac Kultury i Nauki. Grupa wjechała windą na taras widokowy, skąd roztaczał się zapierający dech w piersiach widok na całą Warszawę.

Warszawa, z jej historycznym urokiem i nowoczesnym blaskiem, na zawsze pozostanie w ich sercach jako miasto, do którego z radością będą wracać, by znów przeżyć te niezapomniane chwile.

 

Powiązane

Partnerzy szkoły


 

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych  
im. Jana Pawła II w Siewierzu
ul. Tadeusza Kościuszki 15
42-470 Siewierz
 
tel. kom.: +48  721 144 111
tel. stac.: (32) 67 416 12
e-mail: sekretariat@zsoits.edu.pl
 
Skrytka ePUAP: /LOiT_ZSOiTSiewierz/SkrytkaESP

Lokalizacja

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona internetowa www.zsoits.edu.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.