Różowa skrzyneczka

Uczennice w naszej szkole mogą już korzystać z Różowej Skrzyneczki

W naszej szkole została umieszczona niewielka, różowa skrzyneczka. Znajduje się ona w damskiej toalecie na drugim piętrze. Wewnątrz skrzyneczki umieszczone zostały artykuły higieniczne przeznaczone dla dziewcząt i kobiet w okresie menstruacji.

Podczas kilku dyskusji z uczennicami wyraźnie widać było, jak dużym stresem dla nich jest myśl o tym, że mogą zacząć okres w trakcie zajęć szkolnych i nie będą miały odpowiednich środków. Teraz w naszej szkole możemy być pewni, że artykuły higieniczne są dostępne zawsze, gdy będą potrzebne.

Program „Różowa Skrzyneczka” jest inicjatywą mającą na celu przeciwdziałanie wykluczeniu menstruacyjnemu. Już ponad 3000 takich skrzynek zostało rozmieszczonych w różnych miejscach, takich jak szkoły, bursy, placówki edukacyjne, szpitale, kina, biblioteki i teatry.

Głównym celem programu „Różowa Skrzyneczka” jest zapewnienie powszechnego dostępu do darmowych środków higieny podczas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji na temat miesiączkowania.

Nasza szkolna różowa skrzyneczka ma służyć jako wsparcie dla dziewcząt w trudnych dniach ich cyklu menstruacyjnego.

Uzupełniać różową skrzyneczkę może każdy – wystarczy przynieść paczkę środków higienicznych do sekretariatu albo po prostu włożyć do różowej skrzyneczki. Zachęcamy do dzielenia się i z góry dziękujemy 😊