Sudoku

W poniedziałek 11 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Siewierzu odbył się konkurs SUDOKU*.

Na nasze zaproszenie pozytywnie odpowiedziały szkoły z Siewierza, Wojkowic Kościelnych, Żelisławic i Dąbrowy Górniczej. Wszyscy uczestnicy wykazali się wysokimi umiejętnościami logicznymi i spostrzegawczością.

Bezbłędnie i najszybciej postawione zadania rozwiązali:
- Amelia Sroka ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu (I miejsce)
- Alicja Kaczmarska ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Dąbrowie Górniczej (II miejsce)
- Szymon Mruk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych (III miejsce).

Ponieważ nie samymi zmaganiami konkursowymi uczestnik żyje, to organizatorzy (nauczyciele matematyki wraz z uczniami) przygotowali dodatkowe atrakcje. Były gry na PlayStation, Dobble oraz coś na słodko. W trakcie zabawy trochę się zintegrowaliśmy, aż szkoda było wracać do zwykłych zajęć. Zapraszamy ponownie na Dzień Otwarty (11 kwietnia), a od września do kontynuowania nauki.

*Sudoku to logiczna gra planszowa, w której celem jest wypełnienie siatki 9x9 komórek cyframi od 1 do 9, tak aby każda cyfra wystąpiła dokładnie raz w każdym wierszu, kolumnie i jednym z dziewięciu 3x3 podkwadratów. Gra polega na logicznym rozwiązywaniu zagadek, wykorzystując reguły eliminacji i dedukcji, aby ustalić właściwe cyfry w poszczególnych komórkach. Sudoku jest popularną grą umysłową, która ćwiczy koncentrację, myślenie analityczne i logiczne oraz spostrzegawczość.