Aktualności

Sprawozdanie z Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny"


Dnia 21 marca 2024 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Siewierzu odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”.
Głównym organizatorem konkursu matematycznego „Kangur" w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, natomiast międzynarodowym inicjatorem konkursu jest paryskie stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières".
Polska edycja konkursu Kangur prowadzona jest pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i ma na celu popularyzację matematyki, propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów, zachęcenie młodych do wspólnej, intelektualnej, międzynarodowej zabawy.  
Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki.
W naszej szkole udział w konkursie brali uczniowie klasy I LO, II LO i II TLc w kategorii JUNIOR, oraz uczniowie klasy III LO, IV TL i V TL w kategorii STUDENT.
Najlepszy wynik uzyskał Jakub Dyszy z V TL zajmując I miejsce w powiecie w kategorii STUDENT.
II miejsce w powiecie zajęli:
Julia Koronowicz z I LO – w kategorii JUNIOR
Wiktoria Bubel z II LO - w kategorii JUNIOR.
III miejsce w powiecie zajął Igor Skórka z III LO.


Wszyscy uczniowie bezpośrednio po zakończeniu konkursu otrzymali upominki.
Szkolny koordynator konkursu
Edyta Będkowska

Powiązane

Partnerzy szkoły


 

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych  
im. Jana Pawła II w Siewierzu
ul. Tadeusza Kościuszki 15
42-470 Siewierz
 
tel. kom.: +48  721 144 111
tel. stac.: (32) 67 416 12
e-mail: sekretariat@zsoits.edu.pl
 
Skrytka ePUAP: /LOiT_ZSOiTSiewierz/SkrytkaESP

Lokalizacja

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona internetowa www.zsoits.edu.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.